BİZE HERGÜN BAYRAM/30.Hafta

Bugün bayram. Erken kalktınız da ne oldu çocuklar? Bayramlıkları giyip, el öpüp, harçlık mı alabildiniz?  Kapı kapı gezip torbalarla şeker mi toplayabildiniz? Biriktirdiğiniz paralarla oyuncak, abur cubur alıp, akşamlara kadar mahallenin bebeleriyle sokaklarda mı gezebildiniz? Ne oldu yani? Sabahın kör buçuğunda uyanıp, ananızı tekmelediğinize değdi mi?

Valla bayramsa da ele bayram. Biz bir iki kapıdan sonra, döndük hanemize, bir kanepeye ben, bir kanepeye babanız, kurulduk tv karşısına, battaniyelerin altında hasta halimizle karşılıklı yatıp, inliyoruz 80’lik karı-kocalar gibi. Benim durum malum, ki siz de yakinen takip ediyorsunuz, hatta bizzat sebepsiniz durumuma 🙂 Babanız da midesini üşütmüş, adamcağız 5 dakika da bir soluğu lavaboda alıyor kusmak için. Bu haliyle bana gebeliğimin ilk aylarını hatırlattı. De-ja-vu 🙂

Görüldüğü gibi çok neşeli bir bayram geçiriyoruz. Şeker toplamaya gelen çocuklara kapı açmayla geçiyor vaktimiz akşama kadar. Ama bu da birşeydir di mi, ya kapımızı hiç çalan olmasaydı?

Doğuma az zaman kaldı hissediyorum. Odanız büyük ölçüde hazır. Doğum çantası da. Erken doğum korkusundan paranoyak oldum iyice!

Bu kadar.

Haydi sen de bir şey söyle :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s